Audyt strony internetowej. Bezpieczeństwo, technologia, komunikacja, estetyka.

Audyt strony internetowej powinien uwzględniać wszelkie czynniki związane ze stroną internetową: techniczne, wizualne i użytkowe. Wszystkie te elementy na stronie internetowej firmy muszą ze sobą współgrać żeby serwis internetowy funkcjonował prawidłowo. Przeprowadzamy kompleksowe audyty stron internetowych. Przedstawiamy raporty z audytu oraz przygotowujemy listę działań naprawczych.

Strona internetowa nie jest tylko zbiorem plików i grafik.

Witryna firmowa jest złożonym narzędziem o równie złożonym przeznaczeniu i zadaniach, które musi realizować. W tak jak w każdej skomplikowanej konstrukcji jaką jest witryna www, należy patrzeć na nią CAŁOŚCIOWO.

Nie wystarczy, że strona będzie ładna, jeśli będzie niezoptymalizowana. Nie wystarczy, że będzie szybka, jeśli jej treść nie będzie zawierać informacji, których szuka odbiorca. I podobnie jeśli będzie źle działać technicznie – na niewiele się zda to, że jest estetyczna i zawiera wartościowe informacje.


Audyt strony internetowej – co obejmuje?

Prawidłowy audyt obejmuje sprawdzenie całości witryny internetowej. To trochę jak przegląd auta. Należy sprawdzić wszystkie elementy strony internetowej by mieć pewność, że cała konstrukcja jest sprawna i skuteczna.

*
 1. Badanie techniczne strony internetowej dzielimy na sprawdzenie:
  1. Bezpieczeństwa strony internetowej,
  2. Aktualność komponentów witryny i ich jakość,
  3. Badanie szybkości wczytywania i działania,
  4. Weryfikacja czy wczytywanie zasobów używanych przez stronę internetową jest optymalne
 2. Zgodność z identyfikacją wizualną firmy. Strona internetowa jest placówką firmy umieszczoną w sieci i powinna być zgodna i spójna ze wszystkimi elementami marketingowymi. Wszystkie materiały z jakich korzysta firma powinny bazować na jednorodnym systemie komunikacji firmy.
 3. Ocena wizualna – estetyka i usability. To weryfikacja czy strona internetowa jakościowo odpowiada bieżącym trendom projektowym i wizualnym. Usability – czyli „użyteczność” to weryfikacja wygody korzystania ze strony. To sprawdzenie ile czasu zajmie odbiorcy dotarcie do informacji jakiej szuka na stronie internetowej firmy.
 4. Ocena optymalizacji SEO – są to działania sprawdzające czy i jak strona firmowa jest zoptymalizowana w zakresie SEO. Ocena i audyt obejmują weryfikacja opisów, tytułów, długości i jakości tekstów zastosowanych na stronie internetowej. Optymalizacja SEO to także szybkość działania strony, ma to powiązanie z punktem 1. Wolno działająca strona ma mniejsze szanse na osiągnięcie dobrych, organicznych wyników w wyszukiwarce.

Raport z audytu strony internetowej

Wszystkie badania i analizy są przedstawione w formie wyników. Końcowym etapem jest przedstawienie listy działań naprawczych, które należy wdrożyć by poprawić jakość i skuteczność strony internetowej.

Podchodząc odpowiedzialnie do działalności firmowej warto mieć pewność, że jedno z najważniejszych narzędzi w firmie czyli strona internetowa funkcjonuje prawidłowo i optymalnie.

Zamów audyt strony internetowej