Dlaczego projektujemy strony internetowe z WordPress

Dlaczego akurat WordPress, a nie inne systemy? Za tym wyborem przemawia twarda statystyka – 25% stron internetowych działa na WordPressie, liczbowo to właśnie to rozwiązanie jest numerem 1.

Dlaczego projektujemy strony internetowe z WordPress

Wsparcie i rozwój technologiczny WordPressa daje gwarancje, że to system, który jest najlepszym wyborem. Istnieje tu równowaga pomiędzy możliwościami funkcyjnymi, a prostotą w obsłudze strony, jest to system przyjazny dla użytkownika bo nie wymaga od niego innego wysiłku niż dostarczanie odpowiednich treści.

WordPress jest… najlepszy ponieważ:

  1. Przyjazny dla wyszukiwarek, w porównaniu do innych CMS WordPress świetnie sobie radzi z pozycjonowaniem naturalnym, o ile administrator wie, że dostarczanie wartościowych informacji to podstawa, a częstotliwość publikowania nowych wpisów ma kluczowe znaczenie,
  2. Elastyczny i rozwojowy. To naprawdę uniwersalny system, który sprawdza się w większości zastosowań: zwykła strona, sklep internetowy, magazyn dziennikarski, blog, strona prezentująca portfolio, strona typu landing page, strona za pomocą, której można dokonywać rezerwacji w hotelach lub eventach, dobrze prowadzi sobie na stronach, które są np. biurami nieruchomości i zawierają spore ilości ofert. I… nic nie stoi na przeszkodzie by WordPress wspomagał strony urzędów, firm, instytucji, fundacji, etc.
  3. Dobrze napisany... czyli jakość kodu jest na najwyższym poziomie, formalnie dla klienta oznacza to lepsze i wydajniejsze działanie strony. WordPress jest często aktualizowany – co oznacza, że dba się w ten sposób o bezpieczeństwo i „dostrajanie” do najnowszych rozwiązań

Co z tego wynika dla klienta?

  1. Wybór takiej platformy daje stabilność – WordPress nie zniknie za rok czy trzy lata, to nie jest chwilowa moda. To rozwiązanie, które tak jak dobra marka samochodowa będzie trwać i rozwijać się by osiągać jak najlepsze wyniki. Zatem nawet jeśli strona firmowa będzie musiała się poważnie zmienić nie będzie potrzeby by ją budować od zera.
  2. Ponieważ jest to bardzo popularny system w związku z tym ilość dedykowanych dodatków i rozwiązań będzie rosnąć. Nowe funkcje mogą być aktywowane w formie wtyczek zarówno dostępnych w wersji darmowej, jak i w komercyjnej/
  3. Szablony – ilość wariantów wyglądu i wstępnej konfiguracji stron jest ogromna. Klient ma do dyspozycji darmowe szablony wordpress, szablony płatne albo można zamówić szablony wykonane na zamówienie (np. w naszej agencji).
  4. Responsywność – RWD – dostosowanie strony do wymagań urządzeń mobilnych…
  5. I wiele innych funkcji…

Sprawdź nasze prace i zadzwoń – porozmawiajmy o stronie internetowej dla Ciebie