Dlaczego WordPress jest najlepszym systemem do zarządzania stroną internetową?

Teoretycznie istnieje spora grupa CMS dla stron internetowych, jednakże w przeciągu ostatnich lat na zdecydowaną pozycje lidera wysunął się WordPress.

Dlaczego WordPress jest najlepszym systemem do zarządzania stroną internetową? Co takiego ma WordPress czego nie mają inne systemy do zarządzania stroną internetową?

Najważniejszą zaletą jest jego elastyczność i stabilny rozwój. WordPress sprawdzi się w przypadku większości stron i portalim szacunkowe dane podają, że prawie 20% stron na całym świecie działa na WordPressie.

Jakie strony można zbudować przy pomocy WordPress’a?

  • Można zbudować stronę o najpopularniejszej strukturze typowej dla firmy (oferta, opis firmy, galerie, dane kontaktowe),
  • Strona może być wyposażona w systemy rezerwacji, formularze kontaktowe, formularze zamówień,
  • Strona działająca na WordPressie może pełnić funkcje zaawansowanego sklepu internetowego – wystarczy integracja z WooCommerce, połączenie z systemem płatności, ustawienie sposobu dostarczenia towaru (także produktów elektronicznych – np. pliki multimedialne, audiobooki, filmy, etc),
  • WordPress świetnie się sprawdzi dla restauracji, w prosty i efektowny sposób można zaprezentować menu, dania, oferty specjalne, multimedia, integrację z mediami społecznościowymi, recenzje i wiele innych,
  • Jeśli stroną ma być hotel – tu także nie ma problemu, efektowną stronę można zintegrować z systemem rezerwacji pobytu.

Czy WordPress jest trudny w obsłudze?

Oczywiście zależy to od stopnia skomplikowania witryny, jednak do zarządzania witryną nie jest wymagana żadna wiedza programistyczna. Dodawanie nowych treści, mediów (zdjęcia, filmy, pliki audio) przypomina edytowanie treści jak w edytorze tekstowym typu Word.

Zarządzanie stroną można przydzielać wielu użytkownikom – dzięki czemu w razie konieczności można ustawić dowolną ilość współpracowników, którzy będą dodawać nowe materiały na stronę.

Nowoczesne strony? Czyli mobile ready.

Dziś standardem jest RWD (Responsive Web Design) – strony przystosowane do wyświetlania na smartfonach, tabletach, etc. W skrócie oznacza to, że strona reaguje (response – odpowiada) na rozdzielczość urządzenia na który, jest wyświetlana strona. Wszystkie strony, które projektujemy są przystosowane do RWD – warto o tym pamiętać ponieważ ilość użytkowników korzystających z urządzeń przenośnych jest rosnąca.

Sprawdź nasze realizacje i skontaktuj się z nami.