Grafika historia marki – wódka Baczewski

Wódka Baczewski – założenia wstępne projektu graficznego

Koncepcją projektu grafiki było zaprezentowanie wydarzeń historycznych, wielkich sukcesów, boomu technologicznego, kulturowego i cywilizacyjnego, zawirowań wojennych. Wzniosłych i tragicznych historii które towarzyszyły marce Wódka Baczewski. Wyroby Baczewskiego należały do najlepszych na świecie w swoim gatunku. Jedynym porównywalnym konkurentem był Smirnoff.
Do realizacji tego pomysłu skorzystaliśmy z oryginalnych archiwalnych zdjęć, które były bazą dla kompozycji, która jest rodzajem kolażu. Jest w tym formacie czar czasów retro, nawiązanie do arystokracji, epoki przemysłowej. Okresu innowacji i kreatywności, które były cechą tamtych wspaniałych czasów.

Chcieliśmy oddać hołd i dotknąć z szacunkiem i fascynacją tego kawałka świata, którego już nie ma.

 

wódka Baczewski
wódka Baczewski

Skrzynki z tym niezwykłym trunkiem były transportowane drogą morską, lądową i powietrzną – tu się okazuje, że wódka Baczewski była pierwszym tego typu alkoholem, którym leciał… samolotem.

Wojenna zawierucha zniszczyła fabryki, a żołnierze rosyjscy wywozili ciężarówkami skrzynki z butelkami. Marka i produkty zniknęły na wiele lat. Obecnie producenci z Wiednia starają się przywrócić blask Baczewskiego.

Miejmy nadzieję, że restauratorzy marki wódki Baczewski, sprawią, że powróci przedwojenna elegancja, radość, szyk i zabawa, która towarzyszyła wydarzeniom związanym z tamtymi czasami.