Konwersja layoutu html do wersji WordPress

Dobrze zaprojektowana strona internetowa “broni” się przez wiele lat.

Aby strony były zawsze aktualne i dynamiczne, konieczne jest regularne ich aktualizowanie i rozwijanie. By to zrobić trzeba edytować pliki html / css bezpośrednio na serwerze lub lokalnie ściągając pliki przez FTP.

Zarządzanie statyczną stroną internetową jest nieefektywne i niewygodne

Co to znaczy “statyczna strona internetowa”?

Statyczna strona internetowa to strona, która nie ma dynamicznej zawartości ani interaktywnych funkcji. Jest ona skonstruowana z wcześniej ustalonej treści i układu, które nie ulegają zmianie podczas przeglądania strony przez użytkownika. Statyczne strony są zazwyczaj oparte na plikach HTML i CSS, a ich głównym celem jest prezentowanie informacji w sposób czytelny i niezmienny dla wszystkich odwiedzających.
Strony takie nie posiadają żadnych mechanizmów do zarządzania treścią. Wszelkie zmiany musi wprowadzać, ktoś kto zna powyższe języki. Dodawanie nowości, zmiany cen, oferty czy inne elementy są trudne i czasochłonne.
Jeśli właściciel strony chce rozwijać stronę przez dodawanie nowych realizacji czy aktualności to każdorazowo musi to zlecać wykonawcy strony.

Dodanie WordPress do strony

W prezentowanym przypadku otrzymaliśmy zadanie by zachować layout “starej” strony i wdrożyć CMS. Wykonaliśmy nową strukturę strony i zintegrowaliśmy ją z WordPressem.