Logo dla stowarzyszenia – No More Sorrow

Stowarzyszenie No More Sorrow to projekt, który powstał aby prowadzić działania edukacyjne, społeczne, medyczne i kulturalne. Walka z depresją jest wciąż tematem tabu, wstydliwym lecz poważnym problemem, który jest albo przemilczany albo bagatelizowany. W rezultacie otrzymanie szerszej pomocy lub zdobycie rzetelnych informacji lub wskazówek jest utrudnione.

Wykonanie znaku, który symbolizuje cały proces i zamierzony cel, nie było zadaniem łatwym. Jak zobrazować depresję (i problemy z niej wynikające) z którą można sobie poradzić? Po wielu próbach znaleźliśmy wspólnie 2 koncepcje z których jedną jest obraz roślinki wybijającej z popękanej, ciemnej gleby. Ta ziemia symbolizuje zapadanie, coś niepokojącego… jednak na jej podłożu wyrasta zielona roślina. Nowe i silne życie. Bardzo nam się spodobała ta metafora. Logo w tym znaczeniu jest żywym symbolem, który rośnie. Jego symbol w postaci sadzenia roślin będzie wykorzystywany w zajęciach terapeutycznych.

Wyjście z ciemności i dołka do światła, wzrostu, rozwoju.

Twórcy i założyciele Stowarzyszenia No More Sorrow

Nadrzędnymi celami Stowarzyszenia są działania, które mają przyczyniać się do promocji i propagowania szeroko pojętego zdrowia psychicznego, aktywności i dbałości o dobrą kondycję psychiczną oraz fizyczną, ze szczególnym uwzględnieniem sportu, rekreacji, zdrowego trybu życia, kultury, sztuki, muzyki, historii, obyczajów, rozwijania kontaktów i współpracy między społecznościami oraz promocji i organizacji wolontariatu.

 

Podczas procesu kreacji znaku powstał jeszcze jeden ciekawy koncept. Symbol odrzuconej parasolki lub parasolki jako ochrony przed deszczem. Naszym zdaniem także interesująca propozycja. Jednak zwycięzca musi być zawsze jeden 🙂

Projektów roboczych było znacznie więcej bo na tym polega proces twórczy.

Nie wykonujemy kilku znaków – roboczych logo do wyboru. Wspólnie szukamy symboliki i znaczeń, które będą najbardziej odpowiednie i czytelne dla konkretnego klienta.

Logo fundacja stworzyszenie - No More Sorrow
Logo fundacja stworzyszenie – No More Sorrow