Magdalena Witkiewicz – strona internetowa

Jaka powinna być strona internetowa pisarza? Przede wszystkim użyteczna dla fanów, więc nie tylko powinna składać się ze katalogu napisanych książek. Strona internetowa pisarza musi odzwierciedlać jego charakter i aktywność.

Strona: http://www.magdalenawitkiewicz.pl/

Strona internetowa pisarki Magdy Witkiewicz zawiera:

  • Kalendarz spotkań, który jest synchronizowany z kalendarzem Google – dzięki czemu nie trzeba dublować pracy, a informacje o planowanych spotkaniach i wydarzeniach są prezentowane na stronie bez zbędnych opóźnień,
  • Katalog książek, które zawierają ich krótkie streszczenia,
  • Informacje o edycjach zagranicznych książek Magdaleny Witkiewicz,
  • Blog – który będzie prezentować najnowsze informacje, ciekawostki, przemyślenia i niespodzianki,
  • Dane kontaktowe – do managmentu i samej autorki,
  • Informacje o pisarce – zarówno te oficjalne – bio, jak i prywatne.

W niedalekiej przyszłości zostanie uruchomiony sklep internetowy w którym będzie można zakupić nie tylko książki ale również ciekawe dodatki i gadżety.

Magdalena Witkiewicz blog
Magdalena Witkiewicz blog

Strona internetowa została przygotowana w oparciu o silnik WordPress, zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, a także połaczona z kanałami social media – facebook, instagram, youtube.

Pisarski marketing – narzędzia marketingowe dla pisarza

Dziś pisarze dbają o to by być w stałym kontakcie ze swoimi czytelnikami i fanami. Informowanie o planach, wydarzeniach, spotkaniach z czytelnikami jest obecnie niezbędnym elementem aktywności pisarza. Dobrze zaplanowana strona internetowa jest znakomitym narzędziem do komunikacji i marketingu dla twórcy. Większość twórców cały marketing przerzuca na wydawcę, który niestety nie wykorzystuje w pełni możliwości współczesnych narzędzi marketingu.

Pisarz dziś musi też sam dbać o własny marketing, na szczęście nie jest to bardzo trudne. Podstawą są dobrze wykonana i zarządzana strona internetowa, aktywne profile social media i pomysły na utrzymanie zainteresowania czytelników.

Narzędzia komunikacji i marketingu dla pisarza to:

  • strona internetowa – aktualizowana i rozwijana,
  • newsletter – mechanizm do okresowego kontaktu z czytelnikami,
  • kanały social media – Facebook, YouTube / profile pisarzy to zwykle od kilku do kilkuset tysięcy fanów

Umiejętne wykorzystanie powyższych instrumentów pozwoli na rozwój „własnej marki” czy nawet na prowadzenie samodzielnej sprzedaży lub dystrybucji… bo kto powiedział, że pisarz nie może sprzedawać (sam) swoich książek? Dziś to możliwe.