Prosta strona WordPress

Firma lub osoba – np. blogger / pisarz / dziennikarz, którzy nie ma dużej oferty  potrzebuje prostej strony w rozsądnej cenie. Prosta strona nie oznacza strony nieestetycznej lub niepraktycznej.

Dobrze zaprojektowana strona to odpowiedź na wszystkie pytania jakie może mieć jej odbiorca – klient.

restauracja Dolce Vita karta win

Co może lub powinno znaleźć się na takiej „prostej” i podstawowej stronie firmy?

  1. Element wizualny (baner, grafika statyczna, slider), który obrazuje i ilustruje ofertę lub typ firmy. Strona zbudowana z samego tekstu ma mniejsze szanse niż taka, która posiada atrakcyjną grafikę, która symbolicznie przedstawia zakres działań firmy.
  2. Informacje o firmie. Podanie krótkiej, ale treściwej informacji o podmiocie, celach, historii i wszystkim co może być przydatne i użyteczne dla klienta firmy,
  3. Oferta – nawet jeżeli jest krótka – musi zostać opisana tak jak ją przedstawiamy w bezpośredniej rozmowie biznesowej z klientem. Zbyt lakoniczny lub „suchy” tekst raczej zniechęci niż zaciekawi. Warto poświęcić trochę czasu aby oferta została zaprezentowana ciekawie i skutecznie.
  4. Realizacje lub aktualności, projekty, portfolio – element, który stanowi potwierdzenie lub rodzaj portfolio pokazujące prace wykonane przez firmę. Ten element jest bardzo ważny – im więcej informacji uda nam się umieścić w realizacjach tym lepiej.
  5. Dane kontaktowe – formularz kontaktowy, telefon – to podstawa. Klienci muszą mieć dostęp do szybkiego i wygodnego dla nich kontaktu. Oczywiście możemy w zależności od własnych preferencji zamieścić pełne dane adresowe oraz mapę dojazdową.

Prosta strona… ale oczywiście mobilna (responsywna – RWD) – dostępna dla urządzeń typu telefon komórkowy, tablet

Wyobraźmy sobie taką sytuację – klient potrzebuje nagle pomocy fachowca, nastąpiła awaria i nie ma dostępu do komputera, internetu albo… prądu. Potrzebuje pilnie pomocy. W jaki sposób będzie szukać firmy, która rozwiąże jego problem? Oczywiście użyje telefonu.

Strona internetowa, która będzie mieć swoją wersję dla telefonu lub tabletu będzie tą preferowaną, ponieważ jest czytelniejsza i wygodniejsza.

Wszystkie strony, które projektujemy spełniają wymagania responsywności (odpowiedzi i przystosowania się strony do urządzenia na którym będzie wyświetlana), które dziś są podstawą w czasach gdy wszyscy używają przenośnych urządzeń dzięki, którym dostęp do internetu jest bezproblemowy.

Google deklaruje, że strony responsywneRWD będą uwzględniane w procesie naturalnego pozycjonowania jako preferowane i plasowane na wyższych pozycjach. Po prostu liczy się wygoda użytkownika końcowego.

Kancelaria Prawna - strona internetowa - WordPress
Kancelaria Prawna – strona internetowa – WordPress

Prosta strona to potencjalny fundament do rozbudowy. Gdy „rośnie” firma jej strona internetowa też powinna rosnąć.

Taką podstawową stronę można rozwijać… razem z firmą, a to co najważniejsze można robić to samodzielnie bez pomocy firmy, która stronę zaprojektowała.

Mechanizm administracyjny,  pozwala na rozbudowę oferty lub innych elementów strony firmowej we własnym zakresie. Dodanie nowych „zakładek”, utworzenie nowych wpisów, galerii, wersji językowych – to wszystko jest łatwo osiągalne i nie wymaga projektowania wszystkiego od zera.

Bez większych kosztów prostą stronę można przekształcić w średniej wielkości serwis firmowy, wszystko zależy od chęci, wizji i potrzeb.


Skontaktuj się z nami – niezależnie jaką prowadzisz firmę, nasza oferta jest dopasowana do potrzeb i możliwości.