Strony internetowe, które wdrażamy są wyposażone w funkcje w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Zbiór wymienionych poniżej funkcji pozwala na zbudowanie i zarządzanie stroną internetową wykorzystując w maksymalny sposób jej możliwości.

Rozwiązania, które stosujemy w każdym wdrożeniu strony internetowej zbudowanej przy użyciu WordPress.

Strona zoptymalizowana w WordPress to strona, która obejmuje:

 1. Dostosowanie motywu strony internetowej do pracy z urządzeniami mobilnymi. Każda strona jest oparta na modelu RWD (Responsive Web Design). Dzięki temu elementy witryny „układają” się w taki sposób aby odczytywanie informacji, nawigowanie lub wykonywanie innych czynności było wygodne dla użytkownika. Więcej na temat responsywności można przeczytać tutaj. Warto zwrócić uwagę na fakt, że strony www, które są responsywne łatwiej się pozycjonują – informacje na ten temat znajdują się tutaj.
 2. Optymalizacja strony internetowej do standardów wyszukiwarek (google, yahoo, etc.) – SEO. Prawidłowe przygotowanie wszystkich elementów strony internetowej jest kluczowym elementem, który ma wpływ na pozycjonowanie. Strony www, które wdrażamy posiadają odpowiednie dodatki dzięki, którym można kontrolować proces optymalizacji treści i mediów. Dodatkowe elementy to mapa witryny, która jest skondensowanym formatem ułatwiającym indeksowanie treści przez roboty wyszukiwarek. Dodatki umożliwiają pełną kontrolę wyglądu snippetów (treści wyników wyszukiwania).
  kontrola wyglądu snippetow w wyszukiwarce
  kontrola wyglądu snippetow w wyszukiwarce

  Pełna kontrola treści i integracja z serwisami social media. Aktualności i komunikacja z klientem.

 3. Samodzielne zarządzanie stroną www. Strony, które projektujemy są zbudowane na systemie WordPress. Przy pomocy prostego i intuicyjnego panelu administracyjnego klient może samodzielnie w 100% zarządzać stronami (dodawanie treści, dodawanie zdjęć, multimediów – video i audio, udostępnianie dokumentów – np. wzory pism do pobrania). Ilość stron (popularnie nazywanych zakładkami) jest nieograniczona i właściciel strony może je „wstawiać” według uznania i potrzeb. Podobnie tworzenie listy „zakładek” jest bardzo proste i umożliwia tworzenie menu głównego (i menu dodatkowych – jeśli takowe występują). Wszystkie strony mogą posiadać podrzędne podstrony – czyli rozwijane „podmenu”.
 4. Integracja z Social Media. Niemal wszystkie firmy lub osoby promują swoją działalność lub aktywność za pomocą mediów społecznościowych. Strona internetowa oparta o WordPress może być zintegrowana z social media, każdy nowy dodany wpis może być automatycznie publikowany na profilach facebook, twitter, g+, i innych. Kolejne usprawnienie to dodanie możliwości udostępniania treści na profilach czytelników (share).
 5. Formularze kontaktowe i formularze zamówień lub rezerwacji. Każda strona powinna pozwalać na łatwą i wygodną komunikację. Formularze są prosta metodą zbierania i przekazywania informacji na linii klient – firma.
 6. Blog / aktualności. Choć blog jest wciąż traktowany jako narzędzie bardziej dla prywatnych lub hobbystycznych celów, to jego zastosowanie jest dużo poważniejsze i każda firma powinna takiego bloga prowadzić. Blog może pełnić funkcje działu aktualności. Umiejętnie tworzone wpisy na blogu mają wpływ na pozycjonowanie strony w całości. Dobrze prowadzony blog firmowy może być bardzo skutecznym O blogach firmowych i nie tylko można przeczytać tutaj.
 7. Galerie. Tworzenie i zarządzanie galeriami na stronie internetowej jest proste. Galerie można tworzyć jako element stron lub wpisów lub oddzielnie. Na stronach zbudowanych z WordPress można także w prosty sposób dodawać (osadzać) filmy video – zarówno z serwisów streamingowych, jak i bezpośrednio z własnego serwera.

Funkcje dodatkowe na stronie internetowej WordPress.

WordPress jest platformą dla której stworzono miliony dodatków, które rozbudowują użyteczność witryny internetowej o nowe funkcje

W zależności od potrzeb i zakresu działalności można skorzystać z:

 1. Wielojęzyczność strony www. Witryny internetowe oparte na WordPressie mogą posiadać swoje wersje językowe. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań umożliwia całościowe przygotowanie przetłumaczonej wersji językowej strony internetowej.
 2. Sklep internetowy. WordPress pozwala na prowadzenie sklepu internetowego. Dotyczy to tradycyjnej sprzedaży produktów lub zamawiania usług albo sprzedaży plików elektronicznych, np. muzyki, książek w pdf, ebooków, etc. Sklep internetowy z WordPress i WooCommerce wspiera wszystkie standardowe metody płatności i sposoby wysyłki zamówień.Sklep internetowy WordPress
 3. System rezerwacji / zapisów. Przy pomocy mniej lub bardziej rozbudowanego systemu zapisu na spotkania, eventy, konferencje, itd, można stworzyć stronę, która pozwoli na dokonywanie rezerwacji przez zainteresowanych klientów.

A co jeśli potrzeba czegoś bardziej spersonalizowanego?

WordPress pozwala na tworzenie własnych narzędzi opierających się na Custom Post Fields (ACF, WP Types). Przy pomocy tego środowiska można stworzyć indywidualne rozwiązanie, które spełni określone zapotrzebowanie klienta.