Statystyki na stronie internetowej – udoskonalanie oferty firmy

Statystyki strony internetowej i co z nimi zrobić by udoskonalać ofertę firmy?

Zastosowanie statystyk na www wydaje się oczywiste – chcemy wiedzieć co się dzieje na stronie internetowej. Ile osób ją odwiedza, jakie strony (lub produkty w przypadku sklepu) są najpopularniejsze, które linki są klikane (czytane) najczęściej.

Zwykle interesujemy się jednym czynnikiem – ilością wejść. To najprostsze. Tylko kiedy można mówić o sukcesie? Liczba samych wejść daje poczucie satysfakcji, ale jaki to ma wpływ na zainteresowanie ofertą firmy?

Analiza większej ilości danych, np. z okresu kilku miesięcy, pozwala na określenie, które elementy witryny cieszą się największym zainteresowaniem. Za pomocą filtrów warto zrobić zestawienie najczęściej klikanych stron. Strony o najwyższej liczbie odsłon są tymi, które warto rozwijać udoskonalać, lub na ich podstawie dodawać nowe elementy oferty, które są komplementarne.


Statystyki są narzędziem, za pomocą, którego można rozpoznawać preferencje klientów. Warto z nich korzystać, a przede wszystkim okresowo dokonywać ich analizy.


Strony, które projektujemy posiadają wbudowany system statystyk, który pozwala w czasie rzeczywistym na sprawdzanie zachowań klientów. Można również stronę zintegrować z systemem Google Analitycs.