Strona internetowa fundacji – case study

Strona internetowa fundacji - case study
Witryna internetowa dla Fundacji i Stowarzyszenia Bitwa Pod Komarowem. Budowa Pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej.

Fundacje albo organizacje pożytku publicznego lub realizujące społeczne misje, powinny w klarowny i wyczerpujący sposób prezentować swoje motywacje i cele.

Jeden z naszych ostatnich projektów to strona internetowa przygotowana dla Stowarzyszenia Bitwy pod Komarowem.

Omawiana tutaj witryna to https://www.zbudujmypomnik.pl/ (i jej anglojęzyczna wersja https://donate4cavalry.com/).

Projekt ma na celu informację o ważnym wydarzeniu historycznym jakim była zwycięska bitwa Pod Komarowem. Strona informuje o celach fundacji, etapach realizacji projektu.

Witryna umożliwia zbiórkę pieniędzy na budowę pomnika chwały kawalerii. Wpłaty są realizowane za pomocą mechanizmu online, który pozwala na przekazanie darowizny dla fundacji.

Funkcje strony internetowej – Fundacja w internecie.

Opis celów fundacji.

https://www.zbudujmypomnik.pl/stowarzyszenie/ – opisuje cele, aspiracje i zamierzenia do jakich dąży projekt. Dokładnie i konkretnie przedstawiono tutaj misję, która jest nadrzędnym punktem tej akcji społecznej i edukacyjnej.

Aktualności i wydarzenia.

https://www.zbudujmypomnik.pl/aktualnosci-2/ – tu zestaw informacji od momentu pomysłu aż do chwili obecnej. Można tu śledzić postępy i najświeższe wiadomości odnośnie budowy pomnika i wydarzeń mu towarzyszących.

Lista darczyńców

https://www.zbudujmypomnik.pl/darczyncy/ w tym miejscu zaprezentowany jest wykaz darczyńców i sponsorów, którzy wspierają działania fundacji. Donatorzy dzięki stronie wpłacili ponad 25 tysięcy złotych na rzecz Stowarzyszenia.

Lista taka jest podziękowaniem za wkład oraz uwiarygodnia funkcjonowanie stowarzyszenia. Jest to bardzo ważny element organizacyjny i wizerunkowy.

Aukcje prowadzone przez fundacje

https://www.zbudujmypomnik.pl/nasze-aukcje/ to miejsce w którym można zapoznać się z licytacjami z których dochód zasili projekt. Użytkownicy mogą wziąć udział w aukcji lub jej kibicować. To ciekawa i atrakcyjna forma, która aktywnie angażuje sympatyków do udziału w projekcie.

aukcje-fundacji---licytacje-i-social-media

Wpłaty online – mechanizm darowizn online dla stowarzyszenia / fundacji

https://www.zbudujmypomnik.pl/wplac/ przy pomocy narzędzia do przekazywania darowizn, użytkownicy mogą przekazać na rzecz fundacji środki pieniężne. Mechanizm pozwala nie tylko na wybór 1 z 3 pakietów (lub własnej kwoty), ale także tworzy automatyczną listę darczyńców oraz generuje szczegółowy raport, który jest pomocny w analizach księgowych.

Pasek postępu pokazuje zarówno zakładany cel, jak i obecny stan.

Fundacja - wpłaty online
Formularz i zaawansowany system pozwalający na wpłaty online na rzecz fundacji lub stowarzyszenia.

 

Strona wydarzenia – Bal Kawalerzystów

https://www.zbudujmypomnik.pl/bal2020/ ważnym wydarzenie, które ma promować i budować PR jest strona Balu Kawalerzystów, który miał się odbyć w Warszawie. Z uwagi na wyjątkową sytuację został on przełożony w czasie.

Strona balu informuje w sposób spersonalizowany o efektownej i ciekawej formie promocji projektu.

Wersja angielska strony fundacji dla sympatyków spoza Polski

Upamiętnienie to jedna sprawa, druga to promocja i edukacja w zakresie historycznym. Wersja anglojęzyczna w synchroniczny sposób opisuje Stowarzyszenie. Podobnie umożliwia dokonywanie wpłat – w tym przypadku w innych walutach niż polski złoty.

Social media – jako narzędzie wspomagające działania Stowarzyszenia

W projektach społecznych warto korzystać z kanałów social media by aktywnie rozwijać i propagować misję, którą realizuje podmiot i organizacja. Przez media społecznościowe kierujemy zainteresowanych do szczegółowych informacji i materiałów, tak aby przekaz i zakładane cele były jasne i dostępne dla odbiorców.

Za pomocą aukcji na FB wielu użytkowników może wygodnie i szybko śledzić postępy licytacji lub jej kibicować.

Efektowna warstwa graficzna podkreśla doniosłość i zasadność projektu fundacji.


 

Każda fundacja lub stowarzyszenie powinny świadomie i odpowiedzialnie kreować swój wizerunek i przedstawiać własne zamierzenia. To potrzebny, a wręcz konieczny element wizerunkowy i informacyjny. Witryna internetowa dla fundacji to jedno z najważniejszych narzędzi do prowadzenia jej działalności.

Warto przygotować ją profesjonalnie i kompleksowo. Zapraszamy do kontaktu z nami. Posiadamy duże doświadczenie i chętnie się nim z Państwem podzielimy.