Strona internetowa WordPress. Co przygotować?

Poradnik dla właścicieli firm, którzy chcą zlecić wykonanie nowej strony internetowej. Co i jak się przygotować by sprawnie ruszyć z pracami nad stroną internetową? Jak tworzyć stronę internetową szybko, efektownie i bez stresu.

Co przygotować aby ruszyć z pracami nad stroną internetową dla firmy?

Klienci zwlekają z rozpoczęciem prac bo “jeszcze nie wszystkie materiały są zgromadzone”. Trwa to bardzo długo, angażuje ludzi, pochłania czas i nade wszystko wywołuje frustrację.

Niestety często okazuje się, że część materiałów nie jest potrzebna, część trzeba opracować inaczej, a na domiar złego wychodzi jeszcze, że czegoś brakuje. Już na początku wszyscy maja dość 🙂

Najczęstsze błędy popełniane przez firmy podczas tworzenia strony internetowej.

Lista popełnianych podczas prac przygotowanych błędów jest długa i niestety powtarzalna. Tak samo jak długi robi się czas dzielący klienta od nowej strony internetowej.

Oto najczęstsze błędy, które popełniają klienci - czyli zlecający wykonanie strony internetowej. Warto je poznać, ponieważ wydłużą one czas pracy:

Oto najczęstsze błędy, które popełniają klienci – czyli zlecający wykonanie strony internetowej. Warto je poznać, ponieważ wydłużą one czas pracy:

  • Przygotowywanie tekstów na stronę internetową bez znajomości wymagań SEO, a także innych warunków i reguł. Warto znać zasady tworzenia tekstów, zanim zacznie się je pisać tak by ich nie przepisywać albo zmieniać powtórnie,
  • Gromadzenie zdjęć produktów, wybór zdjęć wizerunkowych ze stocków,
  • Zdjęcia własne: zespół, firma, budynki, pomieszczenia (np. hale produkcyjne, magazyny, etc.), portfolio zrealizowanych projektów, etc.,
  • Debata nad strukturą strony internetowej, ile ma być zakładek, co powinny zawierać. Czy i jakie podstrony. Jaka powinna być kolejność.
  • Dyskusja nad funkcjonalnościami. Co strona www powinna zawierać? Jakie moduły? Wyszukiwarka, katalog produktów, wersje językowe, blog, może newsletter? Czy nie będzie tego za dużo?
  • Zbieranie referencji, listów z podziękowaniami, nagród, etc.

I po tym wszystkim pojawia się pytanie czy to już całość? Cóż… nie wiadomo, niestety.

Co jest potrzebne by ruszyć z pracami nad nową stroną internetową dla firmy?

Przede wszystkim potrzebna jest wiedza na temat metodyki tworzenia strony internetowej.

Wystarczy zrozumieć, że realizacja takiego scenariusza znacznie przyśpieszy tworzenie witryny internetowej. Zmniejszy ilość prac do tych niezbędnych. Wyniki będą niemalże widoczne online. I spojrzenie na całość daje zupełnie inną perspektywę i rodzi nowe pomysły.

Jak to my robimy, żeby strona internetowa powstawała szybko, a wszystkie prace jej towarzyszące miały sens i praktyczne zastosowanie? Wiemy jak!

Strony internetowe można wdrażać szybko bez zbędnego zaangażowania klienta – zleceniodawcy. Trzeba tylko wiedzieć jak.

  1. Przeprowadzamy rozmowę i zbieramy konkretne informacje o firmie, co robi, dla kogo, jakie są jej cele. Jaka jest ogólna idea. Co strona ma prezentować? Prosimy o materiały, które już są, np. logo, zdjęcia,
  2. Przygotowujemy propozycję graficzna i strukturalną,
  3. Proponujemy narzędzia, które naszym zdaniem mogą być najbardziej przydatne przy konkretnym typie strony.

Gdy mamy te wstępne informacje jesteśmy w stanie opracować projekt, który zawiera przykładowe teksty (Lorem ipsum), zdjęcia, multimedia, etc., wszystko jest poglądowe i do zaprezentowania jak strona może wyglądać i działać. Dzięki czemu klient od razu widzi układ, strukturę witryny, warstwę graficzną i estetyczną. I to jest podstawa do rozbudowy, zmian, uzupełnień.

Strona internetowa może być wykonana i wdrożona bardzo szybko. To jak z budową domu. Można go zbudować relatywnie szybko i dobrze, jeśli się wie jak.

Lista kontrolna – załatwia sprawę niezbędnych czynności by rozpocząć pracę nad projektem strony internetowej dla firmy, szybko, efektywnie.

  • Ogólne oczekiwania wobec przyszłej strony internetowej – czyli określenie branży, wzorców, konkurencji, oczekiwań w zakresie kolorystyki i stylu. Słowem – kierunek wizualny. Nie musi być precyzyjny, ale zawsze jest to jakieś określenie poszukiwania stylistyki dla witryny internetowej,
  • Opis funkcji. Prosta lista, np. strona zawiera: katalog produktów, formularz zamówieniowy, blog, newsletter. To pozwoli już na wstępie oszacować chociażby zakres czasowy.
  • Opis struktury. Mówiąc w uproszczeniu jak będzie wyglądać menu. Home, oferta, usługi, zamówienie, aktualności / blog, kontakt. Ten element jest bardzo pomocny i konkretyzuje zakres i formę strony internetowej.

Zrealizowaliśmy wiele projektów, dla różnych podmiotów. Posiadamy szeroką wiedzę merytoryczną i techniczną w zakresie projektowania stron internetowych WordPress.