dawid-waszak-strona-internetowa-wordpress
sklep-internetowy-z-ksiazkami-dawid-waszak-woocommerce
dawid-waszak-blog-pisarza-wordpress
  1. dawid-waszak-strona-internetowa-wordpress
  2. sklep-internetowy-z-ksiazkami-dawid-waszak-woocommerce
  3. dawid-waszak-blog-pisarza-wordpress

Dawid Waszak – strona www i sklep dla pisarza

Autorska strona dla pisarza - Dawida Waszaka. Zbudowana na systemie WordPress. Najważniejszymi elementami są - katalog książek, sklep internetowy w którym można zamówić książkę z autografem. Strona jest wzbogacona o system mailingu dzięki któremu pisarz może bezpośrednio komunikować się ze swoimi czytelnikami. 

Witryna internetowa dla Dawida Waszaka to projekt zbudowany nie tylko z klasycznych rozwiązań właściwych dla stron pisarzy. W tym przypadku wdrożyliśmy sklep internetowy WooCommerce, który oceniając po statystykach sprzedaży, nieźle sobie radzi. Strona ma oszczędny i wysmakowany design, który współgra ze stylistyką i wizerunkiem literata.

Dawid Waszak to pisarz, który porusza się w konwencjach: horror, kryminał, sensacja, thriller, literatura piękna. Zgromadził on pokaźne grono wielbicieli swojego talentu i stylu, czego dowodem są ilości fanów na FB (50k+) i followersów (10k+) na Instagramie.

link: https://dawidwaszak.pl/

Sklep + Newsletter na stronie internetowej

Sercem witryny jest system WordPress, wraz z nim działają mechanizmy WooCommerce (sklep internetowy) oraz MailPoet – system newsletter’a.

W sklepie można dokonać zakupu wydanych książek w atrakcyjnej cenie (lub przedpremierowo) i każda z nich będzie opatrzona autografem autora. Dodatkowo można kupić gadżety, które ucieszą każdego czytelnika.

Dzięki połączeniu tych elementów można w lepszy i skuteczniejszy sposób zarządzać promocją i marketingiem związanym z książkami pisarza.

Newsletter nie tylko pozwala na spersonalizowane wiadomości wysyłane w formie mailingu, ale umożliwia integrację ze sklepem. Każdy kupujący może w prosty sposób podczas zakupów dodać się także do listy mailingowej. Powiadomienie o każdym nowym wpisie na blogu pisarza jest automatycznie rozsyłane do osób, które zapisały się do newslettera. Dzięki takiemu rozwiązaniu kilkaset osób jest natychmiast w przyjazny sposób informowane o nowościach.

Blog o książkach

Systematyczne dodawanie wartościowych wpisów to dobry sposób by utrzymywać zainteresowanie swoją stroną. Za pomocą bloga można promować książki, które dopiero powstają, można mówić o tym co się dzieje w procesie twórczym lub przedstawiać autora w szerszym i nieznanym dotychczas kontekście.

Podtrzymywanie zainteresowania i komunikacji jest ważne. Zwykle pisarz znika na długie miesiące by tworzyć i do tego czasu czytelnik „zapomina” o powieściopisarzu. Blog umożliwia utrzymanie niemalże stałego kontaktu z fanami.

dawid-waszak-blog-pisarza-wordpress

Dawid jest bardzo aktywny na wszystkich polach twórczych i publikacyjnych, również jego blog jest stale wzbogacany o nowe wpisy.

Warto wiedzieć i pamiętać, że blog bardzo korzystnie wpływa na pozycjonowanie strony www samej w sobie.

W każdym przypadku warto dodawać nowe wpisy (czy aktualności), Google za każdym razem gdy sprawdza aktualność strony indeksuje nowe treści i decyduje czy witryna powinna być wyżej pozycjonowana od innych.

Bardzo prostym przykładem jest to jak Google „widzi” każdą stronę. Widzi ją jako zbiór linków. Początkowo jeśli jest ich powiedzmy 15 – indeksuje je wszystkie, jeśli strony znajdujące się pod tymi url’ami zawierają wartościową treść dokonuje oceny. Z czasem gdy przybywa wpisów, ilość linków oczywiście się zwiększa, np. 5 wpisów na miesiąc i witryna „urosła” do 20 linków. Tym samym jest cenniejszym źródłem informacji wg Google niż taka, która zatrzymała się na liczbie 15 url.

Blog + dobrze rozwinięte social media to bardzo korzystne rozwiązanie.