ryszard-cwirlej-strona-pisarza-wordpress
cwirlej-strona-multimedialna-audiobooki
cwirlej-prezentacja-ksiazek-strona-wordpress
zdjecia-na-stronie-internetowej-i-ich-znaczenie-r.cwirlej
 1. ryszard-cwirlej-strona-pisarza-wordpress
 2. cwirlej-strona-multimedialna-audiobooki
 3. cwirlej-prezentacja-ksiazek-strona-wordpress
 4. zdjecia-na-stronie-internetowej-i-ich-znaczenie-r.cwirlej

Ryszard Ćwirlej Strona internetowa pisarza

Ryszard Ćwirlej to znany, ceniony, popularny (kilkukrotnie nagroda Wielkiego Kalibru) i poczytny pisarz. Jest również wykładowcą akademickim i dziennikarzem. Jego książki są podzielone na dwie serie. Pierwsza opowiada o Milicjantach / Policjantach z Poznania. Druga to przedwojenne przygody komisarza Antoniego Fischera.

Naszym zadaniem było przedstawienie w jak najpełniejszy i najciekawszy sposób wszystkich aktywności pisarza.

Link do strony: ryszardcwirlej.pl

Zastosowane rozwiązania: Animacje, Blog (literatura, kultura, polityka, media), Multimedia (audio i video), Materiały do pobrania, Bio + działalność naukowa, Spotkania – zapowiedzi.

Użyty system to WordPress + Elementor


Tematyka i klimat strony internetowej dla pisarza

Wykonana strona internetowa dla pisarza Ryszarda Ćwirleja to efektowne animacje otwierające witrynę, które obrazują podwójną charakterystykę twórczości literackiej. Dzięki nowym rozwiązaniom można było użyć animowanych „mrocznych” zdjęć jako ruchomego tła, które tworzy odpowiedni kryminalny klimat niewyjaśnionych spraw. To rozwiązanie dodaje smaku i wyjątkowości witrynie autora. Użyliśmy do tego efektu określanego jako Ken Burns, który poprzez animacje statycznych obrazów tworzy efektowną iluzję ruchu i przestrzeni. Sekcja określana jako Hero z miejsca wciąga odwiedzającego w klimat książek. Od razu wiadomo czego dotyczy witryna internetowa i taki jest złoty cel każdego projektu. Przy pomocy dostępnych rozwiązań jak najczytelniej zaprezentować tematykę strony internetowej. Tutaj wchodzący internauta wie już po kilku sekundach jaka jest charakterystyka witryny.  

ryszard-cwirlej-strona-pisarza-wordpress

Zdjęcia na stronie www czyli co najmniej połowa sukcesu. Profesjonalnie i kreatywnie.

Pisarz oraz fotograf kreatywnie podeszli do sesji zdjęciowej na potrzeby strony www. Zamiast typowych zdjęć portretowych pisarz wciela się w kilka postaci i charakterów. Dla nas to idealne materiały poszerzające możliwości kreacji podczas tworzenia wordpressowej prezentacji pisarza. Jednocześnie te materiały mogą być pobrane przez redaktorów lub blogerów, którzy chcą publikować treści o autorze.

zdjecia-na-stronie-internetowej-i-ich-znaczenie-r.cwirlej

Ryszard Ćwirlej występuje w kilku wcieleniach i typach postaci:

Urozmaicenie koncepcji zdjęciowej zwiększa atrakcyjność strony internetowej twórcy. Pozwala na zróżnicowanie przekazu i formy prezentacji. Taki materiał to marzenie, każdego projektanta stron internetowych. Dobrze zaplanowana i przeprowadzona sesja zdjęciowa zawsze się opłaca.

 1. Wykładowca – bo jest akademikiem i czynnym wykładowcą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu,
 2. Rojber – to w gwarze poznańskiej łobuz, zawadiaka, psotnik, trochę szemrany typek. Ćwirlej swoje książki osadza w Poznaniu i okolicach, używa gwary i nawiązań kulturowych związanych z miastem. Więc jest i Rojber, a dalej jest Szkieł…
 3. Kapitan MO – obecny w serii książek o Milicjantach i Policjantach poznańskich. Tu pisarz pozuje w autentycznym umundurowaniu oficera Milicji Obywatelskiej. Śledczy pierwsza klasa.
 4. Szef – wszechobecny i biznesowo korporacyjny typ. Każdy szef jest niebezpieczny albo fajny.
 5. Komisarz – to nawiązanie do drugiej serii, której akcja toczy się w trakcie przedwojnia.

Katalog książek na własnej stronie internetowej

Zaprezentowanie swojego dorobku pisarskiego to najważniejszy element witryny internetowej pisarza. W tym przypadku jest to obszerny zbiór podzielony wg serii. Każda z pozycji książkowych posiada swoje indywidualne (niepowtarzalne w sieci) streszczenie.

Oprócz edycji polskich, są tu też ujęte wydania i tłumaczenia na języki: rosyjski, niemiecki i angielski. W przypadku wersji rosyjskiej występują inne okładki niż w wydaniach polskich, co jest też zaprezentowane.

Multimedia na stronie pisarza

Żyjemy w czasach mediów i multimediów, każdy kto jest twórcą zwykle bywa obecny w mediach. Wybór kilku wywiadów – video i audio znajduje się w archiwum strony www. Można je w prosty sposób zamieszczać bezpośrednio w zasobach strony lub korzystać z serwisów zewnętrznych, np. YouTube, osadzając filmy na własnej stronie. To świetne uzupełnienie i rozszerzenie informacji o pisarzu.

cwirlej-multimedia-na-stronie

Blog na stronie pisarza to konieczność i okazja do…

Blogi już nie są kojarzone z pamiętnikami internetowymi – jak to było na początku. Blog jest teraz doskonałym narzędziem do:

 1. Promocji własnej twórczości. Na przykład przez zamieszczanie zapowiedzi, publikację ciekawostek, czegoś co nie jest znane w publicznym obiegu. Krótko mówiąc można zachęcić do zapoznania się z napisaną książką, okolicznościami jej powstawiania, czy innymi ciekawostkami.
 2. Publikacji twórczości poza pisarskiej. W przypadku Ryszarda Ćwirleja jest to blog na którym porusza tematy literackie, publiczne, kulturalne czy polityczne. Dzięki czemu czytelnik może poznać z innej strony swojego ulubionego pisarza.
 3. Pozwala na utrzymanie kontaktu lub prowadzenia dyskusji z odbiorcami. Czytelnicy mają możliwość komentowania wpisów i dyskutowania bezpośrednio z autorem. Przez cykliczne wpisy podtrzymuje się niejako osobistą relację z odbiorcami.
 4. Uzupełnienie dla social media. Pisarz jest bardzo aktywny i lubiany w social mediach.

Podsumowanie na temat strony

Ten projekt strony pisarz jest bardzo kompletny. Zawiera wszystkie elementy, które są najbardziej odpowiednie dla tego typu strony. 

Dobre zdjęcia, pełen katalog napisanych książek oraz zapowiedzi tych powstających. Materiały do pobrania, informacje o pisarzu, wywiady, multimedia.

Strona efektowna, zoptymalizowana, dobrze zorganizowana i aktualna.