Strona osobista z blogiem - O. Jakub Waszkowiak OFM

Strona osobista z blogiem – O. Jakub OFM

Ojciec Jakub Waszkowiak OFM to franciszkanin i doktor teologii jest wybitnym znawcą tematyki biblijnej i historycznej. Jest wykładowcą na Studium Theologicum Jerosolymitanum. Jako specjalista w jednej dość wąskiej dziedzinie nie spodziewał się, że jego strona osobista będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem. Spotkało go miłe zaskoczenie.

Link: https://ojciecjakub.pl

Strona osobista i blog, cele i założenia

Na początku chodziło o usystematyzowanie i zebranie w jednym miejscu materiałów, które przez lata O. Jakub publikował i nagrywał w formie krótkich filmów na tematy biblijne.

Proces projektowania rozpoczął się od określenia struktury. Tak więc informacje zostały podzielone na 3 kategorie: biblia, artykuły, archeologia. Są one publikowane za pomocą bloga, ale na stronie franciszkanina są wyraźnie oddzielone. Dzięki temu czytelnik trafi na interesujące go treści bez konieczności przeglądania całości. Oczywiście można skorzystać też z wbudowanej wyszukiwarki.

Obecnie blog liczy sobie ~80 wpisów i 200 komentarzy, co może świadczyć o sporym zainteresowaniu czytelników. Często oni dyskutują z autorem lub zadają rozbudowane i dość konkretne pytania.

Jest to blog z treściami bardzo specjalistycznymi, więc można było zakładać, że zainteresuje umiarkowane ilościowo grono, a tu niespodzianka. Zaangażowanie odbiorców jest duże, co widać w statystykach odwiedzin ponad 100 tysięcy wyświetleń.

Ojciec Jakub miał swój duży udział w części prac związanych z projektowaniem wyglądu i struktury strony. Witryna jest precyzyjnym odzwierciedleniem jego oczekiwań.

Multimedia na blogu

Strona osobista o. Jakuba zawiera bardzo dużo materiałów w formie wykładów i filmów osadzanych z jego kanału YouTube. Dzięki temu materiał czasami ma formę mini-wykładów. Innym razem są to wypowiedzi czy komentarze na konkretny temat. Są też artykuły, które stanowią dłuższe omówienie poruszanego tematu.

Pomoc techniczna i wsparcie

Jeśli jest taka konieczność służymy pomocą techniczną i marketingową. Również w tym przypadku zajęliśmy się zakupem domeny, hostingu i przeprowadzeniem wszelkich prac związanych ze stroną. W pewnym momencie korzystnym zabiegiem okazało się przeniesienie strony na nowszy i szybszy serwer, a także zainstalowanie certyfikatu SSL.

Strona osobista rozwija się w sposób naturalny, a powiększająca się ilość tematów i komentarzy użytkowników korzystnie wpływa na jej organiczne pozycjonowanie.