Strony mobilne, a pozycjonowanie w Google

Od 2015 roku Google analizując strony internetowe, które będą preferowane podczas pozycjonowania.

Dlaczego strony mobilne – responsywne są wyżej pozycjonowane w Google niż pozostałe?

Co się zmieniło na rynku albo dokładniej jakiego typu użytkowników przybyło w internecie? Moda? Nic z tych rzeczy!

Internauci otrzymali urządzenia – takie jak smartfon, tablet i oczywiście mogą przeglądać internet. Mogą to robić właściwie wszędzie, w dowolnym miejscu i czasie. I jasna sprawa chętnie i często z tej możliwości korzystają. Czasy gdy trzeba było nosić ze sobą laptopa albo notebooka by sprawdzić pocztę, przeglądać strony www, oglądać materiały video, korzystać z serwisów muzycznych, informacyjnych.

Wystarczy obserwować. Dziś trudno znaleźć miejsce w którym nie zobaczymy przynajmniej kilku osób przeglądających internet za pomocą telefonu.

Co to oznacza? Radykalnie wzrósł ruch w sieci. Przeciętny użytkownik spędza więcej czasu w sieci.

Jak to się przekłada na strony firmowe lub jakiekolwiek inne strony internetowe? Strony mobilne (responsywne) są lepiej pozycjonowane!

Zależność jest prosta – Google strony mobilne uznaje za lepiej przystosowane do potrzeb internautów, co oczywiście jest zgodne z prawdą. Filozofią stosowaną przez Google jest jak najlepsze dopasowanie stron i treści do potrzeb użytkowników.

Strony mobilne to strony, które są zaprojektowane tak by ich przeglądanie na urządzeniach mobilnych było proste, czytelne i wygodne.

Dlatego od początku stosujemy rozwiązania, które na stronach www wspierają mobilność. Nowa strona powinna być responsywna, a stara strona… przynajmniej powinna zostać dostosowana do standardów RWD (Responsive Web Design).

Layout, który dostosowuje się do urządzenia to dla Google sygnał, że taka strona jest po prostu lepsza.

Potrzebujesz nowej strony, która będzie responsywna? Porozmawiaj z nami.