strony www dla restauracji

Restauracje nieustannie muszą zabiegać o promocję swojej kuchni – inaczej mogą być zdane tylko na przypadkowych klientów lub klientów z polecenia, a to znaczy, że biznes restauracyjny będzie działać przypadkowo. Dotarcie do nowych klientów będzie ograniczone.

Jakie są możliwości jeśli chodzi o promocję restauracji w internecie?

Strony internetowe dla restauracji

Czasami niektóre (zwłaszcza nowe) restauracje budują swój marketing tylko za pomocą mediów społecznościowych – najczęściej za pomocą profilu na Facebook. To bardzo dobre rozwiązanie ale ma też i kilka wad o których powinno się wiedzieć zanim zdecydujemy, że informacje o lokalu, kuchni i wydarzeniach będą publikowane tylko na profilu FB.

Profil restauracji na Facebooku nie pozwoli na:

 1. Łatwe znalezienie restauracji przez wpisanie nazwy lub lokalizacji – wyszukiwarka FB jest dość zawodna i kapryśna. Skoro trudno znaleźć restaurację to jest to bardzo poważny minus.
 2. Nie ma możliwości by przez wyszukiwarkę znaleźć danie lub typ kuchni – takie opcje po prostu nie działają.
 3. Informacje i ich zasięg – informacja wyświetlana fanom profilu facebookowego jest prezentowana w ograniczonym czasie, jeśli Wasz fan ma wiele subskrypcji promocja czy zaproszenie do restauracji będzie widoczne przez max 1h, a później jego skuteczność znacznie spada! Dla restauracji np. oferującej lunche czas dotarcia informacji do klienta jest kluczowy, gdy klient zobaczy zaproszenie już po godzinie w której serwowany jest lunch – wtedy taka informacja jest bezużyteczna.

Oczywiście FB posiada wiele funkcji, które świetnie sprawdzą się np. przy organizowaniu wydarzeń (fani mogą zapisywać się na nie, zapraszać znajomych), na FB można również umieścić swoje menu, podać zakres cen, godziny otwarcia.

Możliwości strony internetowej w restauracji – praktyczne narzędzie dla managera lokalu

 1. Informacje w jednym miejscu – na stronie, która pozycjonuje się w zasobach Google – bardzo ważny element. Tu te informacje są indeksowane i pozostają – nie ma limitów co do zasięgu i czasu dotarcia informacji.
 2. Menu – funkcjonalność, która pozwoli na pełną prezentację dań z ich opisami, zdjęciami, cenami, karta win.
 3. Moduł aktualności / wydarzeń – dynamiczna część, dzięki której strona jest aktualna i zawiera atrakcyjne informacje.
 4. Integracja z Facebook. Strona może być połączona z kontem na FB, oznacza to w praktyce, że każda publikowana na stronie informacja może być również automatycznie opublikowana na FB! To duża wygoda i oszczędność czasu.
 5. Możliwość rezerwacji stolików. Za pomocą formularza klient może dokonać rezerwacji stolika lub lokalu.
 6. Pełne dane kontaktowe łącznie z mapką dojazdową, godziny otwarcia, telefony, maile.
 7. Możliwość dodawania dowolnej ilości zdjęć (nic tak nie uatrakcyjnia strony www jak zdjęcia prezentujące potrawy lub życie w restauracji), dodawanie galerii zdjęć, możliwość osadzania multimediów – np. filmów.
 8. Połączenie z klientami – nasze strony internetowe dla restauracji posiadają moduł powiadamiania subskrybentów o nowych wydarzeniach / zaproszeniach / degustacjach, itp. Klient otrzyma takie powiadomienie na swojego maila!
 9. Strony mogą posiadać swoje wersje językowe, klienci z zagranicy będą więc mogli tak samo zapoznać się ze wszystkimi interesującymi informacjami nt. restauracji w używanym przez nich języku.
 10. Integracja z systemem statystyk – możliwość sprawdzenia jak często strona jest odwiedzana, jakie jej części cieszą się największą oglądalnością.

Nasze strony internetowe dla restauracji są wyposażone w mechanizm do zarządzania treścią. Manager może swobodnie i sprawnie samodzielnie uzupełniać i rozwijać witrynę internetową restauracji.

Wykonane przez nas strony spełniają wszystkie te funkcje, a dodatkowo jest możliwość by stronę wyposażyć w mechanizm do zamawiania dań z dostawą (lub na wynos).

Nasze realizacje stron www dla restauracji:

 • restauracja Zagłobianka – Nieporęt – nowoczesna kuchnia polska