Tanie strony internetowe?

Czy istnieją tanie strony internetowe?

Jasne. Tak samo jak istnieją tanie produkty. Jest to taka sama prawidłowość jak w przypadku każdej usługi lub produktu, który jest tani czyli nie posiada cech wymiernych wartości i wiarygodności dla odbiorcy. Tanie strony internetowe – kit czy mit? 🙂

Chcesz mieć tanią stronę www? Więc masz do wyboru:

  1. Wdrożenie samodzielne
  2. Kupno szablonu komercyjnego

Samodzielne wykonanie strony www.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby samodzielnie spróbować wykonać stronę internetową. „Postawione” na jednym z najpopularniejszych systemów – WordPress, Joomla, Wix, itp., do tego darmowy motyw (których jest bardzo dużo i część z nich jest porządnie napisana). Tego rodzaju wybór jest pójściem na pewne kompromisy – szansa na to, że trafisz na idealnie pasujący szablon do Twoich potrzeb jest niewielkie ale oczywiście istnieje. Dostosowanie szablonu do swoich preferencji bywa albo ograniczone (autor nie przygotował zbyt wielu opcji zmian kolorystyki, układu stron, wyboru krojów pisma) albo trudne bo wymaga minimalnej znajomości CSS. Zatem albo idziemy na ustępstwa albo uczymy się jak modyfikować elementy wizualne.

Funkcjonalności strony www – repozytorium dodatków zwłaszcza w przypadku WordPressa jest ogromne, choć darmowe wtyczki (pluginy) tak jak i szablony są różnej jakości. Rozbudowa strony o podstawowe funkcje (z punktu widzenia właściciela strony) nie zawsze jest proste, więc znów wymaga eksperymentowania i czasu.

Zalety: pozornie niskie koszty, niezależność. Wady: czas – wdrożenie i dopasowanie strony może trwać długo i cóż oprócz frustracji (albo dumy) może przynieść rezultat daleki od profesjonalnego wizerunku w sieci.

Jeśli masz dużo czasu i samozaparcia to rozwiązanie może być dla Ciebie. Ale czy taki układ to naprawdę coś taniego?

Strona internetowa za 50$? Zakup szablonu komercyjnego.

Tanie strony internetowe za 200 zł? Są w zasięgu każdej ręki. Wydaje się sensowne. Wybór jest ogromny zbiór szablonów dopasowany właściwie do każdego typu biznesu. Demo szablonu strony www prezentuje efektowną witrynę z odpowiednimi funkcjami. Idealnie prawda? Niewielkie pieniądze, wszystkie dodatki już zainstalowane lub preinstalowalne w szablonie…

Tanie strony internetowe - komercyjne szablony za kilka $
Tanie strony internetowe – komercyjne szablony za kilka dolarów

Czy jest jakiś haczyk? Jest co najmniej kilka haczyków.
Podstawowy jest taki, że zakupione rozwiązanie nie jest dostępne w opcji na wyłączność, zatem może być i tak, że Twoja super strona będzie podobna do innej strony dlatego, że ktoś również skorzystał z możliwości zakupu gotowego szablonu.

Konfiguracja strony www w szablonie komercyjnym – najczęściej kupujący otrzymuje panel, który pozwala na samodzielną konfigurację wielu elementów wizualnych i funkcjonalnych. Czasami opcji konfiguracyjnych jest tak dużo, że ich „ogarnięcie” zajmuje trochę czasu – zwłaszcza jeśli są to nietypowe funkcje. Można założyć, że wygląd strony ustawia się raz, krój pisma zazwyczaj też, układ widgetów lub paneli bocznych (sidebar) podobnie nie będzie zmieniany co tydzień. Zwykle konfiguruje się to raz i koniec, ale całe zaplecze pozostaje i może obniżać działanie strony (każdorazowo coś się jednak musi się wczytać). To jeszcze jednak da się zrozumieć – coś za coś.

Najgorszym scenariuszem są szablony, które posiadają tak wiele opcji konfiguracji, ustawień, że… zwykły użytkownik nawet ze wsparciem w postaci dokumentacji nie daje sobie rady – mieliśmy kilkanaście takich przypadków gdzie po zakupie szablonu komercyjnego klient nie potrafił go obsługiwać lub wersja po instalacji wyglądała znacznie gorzej od wersji demo. I w ten sposób strona za 50$ kosztowała pochłaniała znacznie więcej czasu i pieniędzy. Tanio? Nie.

Strony internetowe „kupowane” na serwisach ogłoszeniowych lub darmowe wizytówki od firm hostingowych

Oferty w rodzaju strona za darmo lub za 50 zł sprowadzają się do instalacji CMS i wgraniu darmowego motywu. Zazwyczaj cała operacja zajmuje 15 min, a efekt jest żenujący. Tu „sprzedawcy” liczą no to że wytłumaczenie „no za takie pieniądze to chyba jest ok” będzie satysfakcjonujące i klient się odczepi.


Co robić? Nie da się tanio?

Przedstawione argumenty i twierdzenia są oparte na naszych własnych doświadczeniach oraz doświadczeniach naszych klientów. Tanie strony internetowe nie istnieją. Strona www to inwestycja i ta inwestycja musi być odpowiedzialna, bo wizerunek – „twarz” biznesowa to niezwykle cenna sprawa, nie można tu sobie pozwolić na tanie półśrodki.

Tworzymy profesjonale rozwiązania. Nad stroną pracujemy od 3 tygodni do 2 miesięcy w zależności od stopnia skomplikowania. Zawsze dostarczamy taki projekt i wdrożenie, które spełnia oczekiwania klienta.

Skontaktuj się z nami aby poznać warunki i zakres naszej oferty – info@dmuchawce.eu

Zobacz nasze realizacje: https://dmuchawce.eu/agencja/tworzenie-stron-internetowych/

Albo skocz bezpośrednio do naszych projektów online:

No dobrze to ile kosztuje strona internetowa? Odpowiedź znajdziesz pod tym linkiem.

Cena strony jest adekwatna do wartości firmy, którą reprezentuje. Zastanów się czy chcesz taniej strony internetowej dla siebie.