Czy Google ma zdolność rozpoznania tekstu od Chat GPT?

Każdy wie, że istnieją takie teorie, że AI przejmie kontrolę nad wszystkim. Zawładnie nad światem i przejmie totalną kontrolę? 🙂 Jako pierwsze pójdzie na ruszt SEO.
Prawda czy mit? Jeśli prawda to czy treści będą już tylko generowane sztucznie? Szybciej, lepiej i więcej? Tak mogłoby się wydawać.

Dlaczego wykrywa i po co? Przecież Google samo też rozwija AI.

Co się stanie gdy Google zaleje o wiele większa fala informacji niż ta generowana przez człowieka?
To oczywiste informacji będzie zbyt dużo i w związku z czym jej wyszukiwanie będzie coraz mniej użyteczne. A wartość tzw. contentu będzie coraz bardziej maleć. Dopuszczenie do niekontrolowanego rozrostu zasobów internetu mogłoby zniszczyć samą ideę i główny cel wyszukiwarki – dostarczanie wartościowych informacji.

Optymalizacja SEO etyczna?

Optymalizacja treści generowanych przez modele AI pod kątem SEO jest możliwa, ale powinna być robiona w sposób etyczny i zgodny z wytycznymi Google. Należy unikać spamu, manipulacji algorytmami i tworzenia treści jedynie w celu pozycjonowania w wyszukiwarce. I należy się spodziewać, że taki model będzie promowany przez G.

Co robić?

Czy nie używać GPT? Jak tworzyć treści na www? Chat GPT zostało stworzone z intencję by wspomagać i dostarczać informację.

W związku z czym używajmy narzędzi zgodnie z przeznaczeniem.

SEO to nie zawalenie strony toną tekstu z frazami.

Pozycjonowanie to złożony proces – warto go przeprowadzać profesjonalnie.