Ile kosztuje strona WordPress w 2023

Oficjalne koszty wdrożenia strony internetowej opartej na WordPress to kwoty od 1500 PLN do kilku tysięcy. Mówi się tu o standardowych rozwiązaniach dedykowanych dla firm. Są to zatem konstrukcje i layouty, które bywają dość uniwersalne i powtarzalne.

Czy takie rozwiązania są ok? Tak, jeśli ktoś prowadzi biznes gdzie strona internetowa ma być zbiorem podstawowych informacji o firmie i jej ofercie.

Zatem jeśli strona internetowa ma być porządna pd względem designu, responsywności i użyteczności to wybór z tego zakresu powinien spełnić zakładane cele.

Czego można się spodziewać po stronie za 1000 PLN?

Co w tej cenie?
Zastanówmy się, jeśli “agencja” projektuje strony od 1000 PLN, a stawka godzinowa projektanta by mógł utrzymać się w firmie to 100 – 150 PLN / h, to mamy prosty wynik. Agencja lub designer nad stroną będzie pracować 10 godzin.
Czego można się spodziewać w takim budżecie?
Prostej strony, wykonanej na najpopularniejszym motywie, z responsywnością (bo ta zwykle wynika już z motywu) i być może podstawową optymalizacją. Czyli agencja albo projektant pracuje nad witryną przez 1,5 dnia. Czy wszystko będzie tak od razu ok? Wątpliwe. I wtedy dochodzą poprawki i dodatkowe koszty. Nie można już od nich odstąpić, bo strona już jest… albo bo już “tyle” zapłacono.
Czyli koniec końców
Strona będzie w wersji podstawowej, a budżet i tak zostanie przekroczony.

Ile kosztuje strona internetowa WordPress

Zatem ile kosztuje strona?

Profesjonalna witryna to wynik planowanie, analiza, określanie celu. Bez tego tworzenie nowej strony internetowej będzie błądzeniem po omacku. Trzeba przejść cały proces aby dokładnie określić co i jak ma być wykonane.