Jak powstaje strona internetowa dla: pisarza

Chcielibyśmy podzielić się naszym doświadczeniem w tym zakresie. Strona internetowa pisarza to nie tylko zbiór napisanych książek. Pomimo, że stworzyliśmy tyle witryn dla pisarzy, każda z nich jest indywidualna… tak jak pisarz. Używamy różnych środków wyrazu i rozwiązań aby projekt jak najciekawiej reprezentował twórcę.

Ryszard Ćwirlej

Fani kryminałów doskonale znają dwa główne cykle w których tworzy Ryszard Ćwirlej: Neomilicyjny i przedwojenny policyjny. Wielu autorów zarzeka się, że osobiście nie mają w sobie totalnie niczego ze swoich bohaterów. Dla nas jako twórców stron internetowych otrzymane zdjęcia z sesji foto były prawdziwą gratką. Warto zadbać o profesjonalne zdjęcia na stronie internetowej.

Oto pisarz sam wcielił się w swoje postaci i występuje jako kapitan MO, albo komisarz Fischer. Postanowiliśmy już w sekcji głównej strony pisarza umieścić nie tylko te dwie postaci, ale także dodać animację tła, która dodaje dramaturgii i głębi. Zachmurzony księżyc, zaułek z lampą, opuszczone pomieszczenie, to jest ten klimat, który można znaleźć w powieściach literata. Przez takie rozwiązanie, strona internetowa już od startu nakreśla klimat i stratosferę gatunków w których pisarz tworzy.

Dalej oczywiście już spis książek, podzielony na serie.

Link: https://ryszardcwirlej.pl/

Autor postanowił też opowiedzieć o swojej działalności naukowej i akademickiej. I taką sekcję też zaprojektowaliśmy.

Strona internetowa pisarza to obszerny zbiór okładek, streszczeń, profesjonalnych zdjęć (do pobrania), a także multimediów: fragmenty audiobooków i wywiady video.

Pisarzowi pomogliśmy też ze wszelkimi kwestiami technicznymi jak zakup serwera i domeny.

zdjecia-na-stronie-internetowej-i-ich-znaczenie-r.cwirlej

Dawid Waszak

Pisarz młodego pokolenia, łączy wiele gatunków. Strona internetowa zbudowana przy użyciu WordPressa, oprócz księgozbioru napisanych powieści, została wyposażona w sklep internetowy w którym oczywiście można zamówić przedpremierowo książkę i na dodatek z autografem.

dawid-waszak-strona-internetowa-wordpress

Newsletter działa w połączeniu ze sklepem i pozwala na efektywny remarketing. Uzyskana strona jest minimalistyczna, świetnie prezentująca się i jak się okazuje jest skuteczna, co potwierdzają statystyki sprzedaży i oglądalności.

Duża baza odbiorców pozwala na stały i bezpośredni kontakt z czytelnikami.

W tym projekcie strony internetowej pisarza połączyliśmy interesujący design z rozbudowanymi mechanizmami i funkcjami. WordPress + WooCommerce + MailPoet = bardzo efektywny zestaw narzędzi, który świetnie się sprawdził w tym projekcie.

Link: https://dawidwaszak.pl/

Max Czornyj

Ten elegancki mężczyzna, który jest także prawnikiem, należy do grona najbardziej poczytnych pisarzy w Polsce. Bardzo się ucieszyliśmy gdy zapadła decyzja o tym, że będziemy wspólnie tworzyć stronę internetową dla niego.

Mrok, śmierć i krew, niewątpliwie płyną obfitymi strużkami z kartek książek Maxa. Dla podkreślenia tej charakterystyki postanowiliśmy pobrudzić krwią nieskazitelnie białą koszulę autora.

Karuzela książek prezentuje bogate portfolio pisarza. Efekt zachwycił wszystkich. Uważamy, że to jeden z naszych najlepszych projektów. Każdy fan znajdzie tu coś dla siebie. Uzupełnieniem są odnośniki do kanałów social media, w których twórca jest bardzo aktywny i systematyczny.

Link: https://maxczornyj.pl/

Ałbena Grabowska

Znana i wręcz kochana. Pisarka tworzy w wielu gatunkach i w każdym z nich jest nadzwyczajna. Na kanwie jej sagi powstał mega popularny serial „Stulecie Winnych”, który zgromadził (i jeszcze zgromadzi, bo powstaje kolejny sezon) milionową publiczność.

Dla Ałbeny Grabowskiej przygotowaliśmy bardzo dużą stronę internetową, która prezentuje wszystkie jej obszary twórczości. Strona posiada także wielojęzyczne bio.

Niesamowity był to czas w którym tworzyliśmy witrynę. Poznaliśmy nie tylko książki i film, ale także stworzyliśmy stronę dedykowaną musicalowi „Pora Jeziora” do którego Ałbena napisała libretto.

Ponieważ „Ałbena” oznacza „kwitnącą jabłoń” stworzyliśmy odpowiednią grafikę, która rewelacyjnie prezentuje się w głównej części strony internetowej.

Link: https://albenagrabowska.pl/