Responsywność i strony internetowe

Strona mobilna WordPress jest nie tylko wygodniejsza (jest czytelna na urz. mobilnych) w użytkowaniu ale posiada wiele innych zalet…

Ilość internautów, którzy zamienili komputer na smartphone lub tablet stale rośnie. Przeglądanie stron internetowych na przenośnych urządzeniach jest wygodne i uzasadnione, łatwiej użyć komórki, która zawsze jest pod ręką.
Responsywne strony internetowe to współczesny wymóg, dlatego warto zadbać aby Państwa witryna spełniała wymagania RWD (Responsive Web Design).

WordPress i odpowiednio przygotowany szablon załatwiają kwestię przygotowania strony na urządzenia mobilne. Warto tu zaznaczyć, że strony mobilne (responsywne) pozycjonują się nieco lepiej od tych, które nie obsługują standardów responsywności.

Responsywna strona internetowa WordPress czyli co to jest?

W zależności od rozdzielczości używanego urządzenia układ strony www się zmienia tak aby zachować maksymalną czytelność i wygodę przeglądania strony firmowej, sklepu, bloga.

Responsywne strony internetowe

Jeśli zmienia się rozdzielczość np. na telefonie może to być 320px szerokości – zmienia się też układ strony, zamiast kilku kolumn strona wyświetlana na komórce posiada jedną kolumnę z całą treścią, litery są czytelne i w normalnych rozmiarach. Nawigacja też zmienia swoją formę i jest grupowana (ukrywana) pod odpowiednim przyciskiem – tak aby zajmowała jak najmniej miejsca, a jednocześnie aby dostęp do niej był wygodny. Państwa klient powinien mieć dostęp do oferty (produktów) w każdej sytuacji.

Jak responsywność wygląda w praktyce?

Najprościej sprawdzić to na przykładzie naszej strony – https://dmuchawce.eu proszę otworzyć ją na normalnym komputerze, a następnie uruchomić ją na telefonie lub tablecie. Układ poszczególnych części strony jest “płynny”. Innym sposobem, który pokaże jak działa responsywność jest zmniejszenie okna przeglądarki – podczas zmiany rozdzielczości – strona zareaguje (z ang. response – odpowie).

Im więcej klientów zobaczy stronę www tym lepiej

Responsywna strona internetowa to konieczność, kwestia dostosowania witryny do wymagań i oczekiwań klientów jest kluczową. Kto nie dostosowuje swojej oferty (również w internecie) do współczesnych wymagań ten straci. Google wprowadza algorytm premiowania stron, które są responsywne, będą one skuteczniej pozycjonowane niż witryny witryny, które nie wspierają responsywności.

Projektujemy i wdrażamy responsywne serwisy www

Zachęcamy do kontaktu z nami – przygotujemy dla Państwa projekt nowoczesnej, responsywnej i skutecznej strony internetowej Państwa firmy. Odpowiemy na wszelkie pytania. Zmień swoją stronę aby była skuteczniejszym narzędziem promocyjnym Twojej firmy.

Zobacz przykłady responsywnych stron, które wykonaliśmy – https://dmuchawce.eu/agencja/strony-www/