Strona internetowa dla hodowli kotów

Profesjonalna strona internetowa dla hodowli kotów jest niezbędnym narzędziem dla hodowcy. Przez kompletny informacyjnie serwis internetowy można docierać do konkretnych klientów, którzy są zainteresowani konkretną rasą. 

Dlaczego social media nie są dobrym narzędziem do promocji hodowli zwierząt?

Niektóre hodowle opierają cały swój „marketing” na profilach social media lub sprzedażowych typu OLX. Social media nie są najbardziej efektywną formą do promocji i sprzedaży zwierząt z hodowli. Facebook czy Instagram gromadzą w większości ludzi przypadkowych – tzw. oglądaczy słodkich kotków. To publiczność przypadkowa, nastawiona na losowe przeglądanie treści, nie są to potencjalni i zdecydowani klienci. Wniosek z tego jest taki, że nie warto inwestować dużej ilości czasu by wprowadzić info o zwierzętach. Materiały te muszą niejako konkurować o uwagę klienta, ponieważ ten jest wręcz zalewany masą podobnych informacji, które często nie mają charaktery profesjonalnego tylko rozrywkowy.

Oczywiście warto używać z serwisów społecznościowych by zamieszczać tam informacje o własnej hodowli. Jednak trzeba rozumieć, że takie działania mogą być tylko uzupełnieniem, dodatkowych elementem promocji.

Instagram hodowli kotów rasowych – WARTO PROWADZIĆ CZY NIE?

Instagram hodowli kotów może wydawać się urokliwy i uroczy na pierwszy rzut oka, ale pod powierzchnią tego popularnego trendu kryje się wiele problemów. Po pierwsze hodowle muszą konkurować ze zwykłymi materiałami o „śmiesznych” kotkach. Po drugie aby materiały by ł atrakcyjny konieczne jest poświęcenie sporej ilości czasu na jego przygotowanie. Po trzecie, dostępne miejsce na opis jest krótkie i nie da się w min zawrzeć nawet podstawowych informacji. Po czwarte… prawie zawsze odsyła się po więcej szczegółów na stronę internetową.
PODSUMOWANIE: Odbiorcy przypadkowi, duża konkurencja w ilości materiału, brak pełnej możliwości prezentacji hodowli i kotów, potrzeba sporo czasu na przygotowanie wpisów na Instagram. Efekt promocji może rozczarowywać.
CZY WARTO MIEĆ PROFIL INSTA DLA HODOWLI KOTÓW? – Tak, ale należy go traktować jako narzędzie do kierowania na stronę internetową hodowli. Instagram pełni tu tylko funkcję wspomagającą.

FACEBOOK hodowli kotów rasowych – WARTO PROWADZIĆ CZY NIE?

Jest właściwie obciążony tymi samymi wadami co Instargram. Różnicą jest to, że na FB wprowadzono funkcje sprzedażowe – marketplace. Na plus jest możliwość prezentacji dłuższych tekstów, filmów lub zdjęć. Odbiorcy są też bardziej dojrzałą wiekowo grupą. Innym plusem jest fakt, że społeczności są zintegrowane w grupach dyskusyjnych. Aczkolwiek nie można na większości z nich otwarcie promować hodowli.
PODSUMOWANIE: Krótki czas „życia” informacji, brak konkretnych kanałów odbiorców.
CZY WARTO MIEĆ PROFIL FB DLA HODOWLI KOTÓW? – Tak, ale należy go traktować jako narzędzie pomocnicze marketingowo.

Tylko przez witrynę internetową hodowli można we właściwy sposób zaprezentować poszczególne zwierzęta, ich cechy, charakter, indywidualność. A także opowiedzieć o hodowli, warunkach sprzedaży i zdobyć bardzo ważne informacje.

Strona internetowa hodowli kotów rasowych

Jak powinna być zaprojektowana strona internetowa hodowli rasowych kotów?

Strona internetowa hodowli kotów powinna zawierać różne elementy, które pomogą odwiedzającym poznać hodowlę i jej standardy, rasy kotów, warunki zakupu i inne istotne informacje. Oto kilka kluczowych elementów, które powinny znaleźć się na stronie:

O HODOWLI CZYLI O NAS – bardzo ważna część w której należy przedstawić wszystkie cechy i zalety hodowli. W szczególności powinno to być:
 • Opis hodowli, jej misja i najważniejsze informacje.
 • Uzyskane certyfikaty, nagrody, osiągnięcia.
 • Historia hodowli. Informacje o założycielach i właścicielach.
 • Opis doświadczeń jako hodowcy kotów rasowych.
NASZE KOTY – informacje o zwierzętach i miotach
 • Prezentacja dostępnych do sprzedaż / adopcji kotów,
 • Indywidualne profile kotów, wraz z ich imionami, zdjęciami i opisami. Dodanie multimediów pokazujących kociaki na filmie to świetne urozmaicenie treści i możliwość pokazania indywidualnego charakteru zwierzęcia.
 • Informacje o pochodzeniu każdego kota, rodzicach i linii hodowlanych.
 • Informacje o zdrowiu, testach genetycznych i szczepieniach przeprowadzanych przez hodowlę.
Rodowód kota rasowego na stronie internetowej hodowli kotów rasowych
ZAKUP / ADOPCJA KOTA
 • Warunki zakupu, w tym procedury, koszty i dokumentacja.
 • Informacje o procesie adopcyjnym i kryteriach, które potencjalni właściciele powinni spełnić.
 • Informacje o polityce hodowli dotyczącej zwrotów i opieki po adopcji.
AKTUALNOŚCI I BLOG
 • Sekcja zawierająca najnowsze wiadomości, wydarzenia lub sukcesy hodowli,
 • Spersonalizowane informacje o konkretnych kotach,
 • Blog, w którym hodowla może udostępniać porady dotyczące opieki nad kotami, informacje o rasach, artykuły i inne interesujące treści.
Informacje szczegółowe o kotach rasowych na stronie hodowli
DANE KONTAKTOWE
 • Dane kontaktowe hodowli, takie jak adres e-mail, numer telefonu i/lub formularz kontaktowy.
 • Mapa z lokalizacją hodowli, jeśli adoptujący mogą ją odwiedzić osobiście.

Wygląd i dostępność strony internetowej

Dodatkowo, ważne jest, aby strona była responsywna, czyli dobrze wyglądała i działała na różnych urządzeniach, takich jak komputery, telefony komórkowe i tablety. Przyjazny układ, czytelne czcionki i atrakcyjne grafiki również wpływają na odbiór strony przez odwiedzających.

Strona internetowa hodowli kotów powinna przede wszystkim przekazywać informacje o hodowli, promować zdrowie i dobrostan kotów oraz zachęcać potencjalnych adoptujących do skontaktowania się i adopcji.

Jeśli prowadzisz hodowlę rasowych kotów lub innych zwierząt witryna internetowa jest konieczna. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI INFO@DMUCHAWCE.EU