Strona z newsletterem WordPress

Jak dużą wartość ma nowy klient? Newsletter na stronie z WordPress to potężne narzędzie, które wzmocni sprzedaż i kontakt z klientem.

Jak ważna jest komunikacja z klientem wie każdy kto prowadzi własną firmę. Newsletter jest częścią marketingu i sprzedaży. Marketing to nieustanne przypominanie o sobie i proponowanie nowych rozwiązań i ofert.

 

Strona z newsletterem WordPress – Po co newsletter na stronie internetowej?

  1. Można okresowo wysyłać subskrybentom informacje o firmie, nowych projektach, produktach, rozwiązaniach. Wykazywanie stałej i konsekwentnej aktywności jest wysoce wskazane i przynosi wymierne korzyści,
  2. Dystrybuujemy informacje bezpośrednio – docierając do skrzynki pocztowej klienta z której korzysta codziennie. Informacje o nowościach na stronie lub na profilu fb firmy można przegapić, ale informacja dostarczona bezpośrednio na skrzynkę będzie zauważona.
  3. Dobrze zastosowany i skonfigurowany newsletter pozwala na śledzenie zachowania klienta – dowiemy się nie tylko czy przeczytał wiadomości, ale możemy sprawdzić czy np. kliknął na link zawarty w wiadomości.
  4. Istnieje szansa, że otrzymany newsletter zostanie też przekazany dalej – w końcu jest to prawie normalna wiadomość mailowa.
  5. Jeżeli oferta firmy jest rozbudowana można stworzyć dowolną ilość list mailowych i w takiej sytuacji klient wybiera obszar, który go interesuje. Ktoś zdecyduje, że interesują go tylko produkty A, a ktoś inny, że tylko B, jeszcze ktoś inny zechce otrzymywać informacje zarówno o A, jak i o B. Dobrze skonfigurowany mechanizm newslettera umożliwia taki logiczny podział.

Efektywna sprzedaż i marketing przez mailing przy użyciu newslettera.

Użycie newslettera to nowoczesna i efektywne metoda do pozyskiwania klientów. Baza tychże buduje się samoistnie więc nasza inwestycja sprowadza się do tworzenia ciekawych mailingów. Dostajemy grono odbiorców, którzy są wstępnie zainteresowani ofertą – pozostaje im ją dostarczyć.

Użycie newslettera na stronie to dobry pomysł na powiększenie bazy odbiorców i budowę komunikacji. Warto skorzystać z tego rozwiązania, w implementacji z naszymi stronami mechanizm newslettera to bardzo użyteczne i skuteczne narzędzie.

Jak się tworzy newsletter? W najpopularniejszym, darmowych mechanizmie Mail Poet.

Stworzenie nowego newslettera jest bardzo proste. Do podstawowego szablonu możemy przy pomocy intuicyjnego konfiguratora dodać, treść, obrazki, media, linki. Stworzona wiadomość będzie zoptymalizowana tak aby wyświetlała się prawidłowo we wszystkich programach pocztowych lub webmailach.

tworzenie newslettera wordpress